1. Ana Sayfa
  2. Gündem
  3. AÖF İkinci Üniversite Kayıt Tarihleri ? İkinci Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır ?

AÖF İkinci Üniversite Kayıt Tarihleri ? İkinci Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır ?

AÖF İkinci Üniversite Kayıt Tarihleri ? İkinci Üniversite Kaydı Nasıl Yapılır ?

Dışardan ikinci bir üniversite okumak isteyenlerin beklediği ikinci üniversite kayıtları duyurusu yapıldı. AÖF kayıtları ne zaman başlanacak ne zaman bitecek ? AÖF kayıt ücretleri ne kadar ? Tüm bunlar ve hepsi AÖF İkinci üniversite haberimizde…

2018 – 2019 yılı için üniversitesini bitirmiş ve ikinci bir üniversite kaydı yaptıracaklar için bir fırsat olan ikinci üniversite kayıtları başladı. Aöf web sitesinden belirtildiği gibi “Bu duyuru 2018-2019 Öğretim Yılı İkinci Üniversite kapsamında, herhangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile Merkezî Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim Sistemine göre eğitim-öğretim yapan fakülteler dışında yükseköğretim programında kayıtlı öğrencilerin Açıköğretim Sistemine göre öğretim yapan fakültelere İnternetten başvuru ve kayıt işlemlerini kapsamaktadır.”

2018 AÖF İkinci Üniversite Kayıt Tarihleri

İkinci Üniversite İnternetten Başvuru Tarihleri:

11 Eylül 2018 Salı günü saat 09.00’da başlayıp, 21 Eylül 2018 Cuma günü saat 17.00’de sona erecektir.

İnternetten başvuru yapmayan adaylar kayıt yaptıramaz. İnternetten başvuru yapmak kayıt için yeterli değildir.

Aöf her yıl sitesinde belirttiği uyarı yine unutulmamış “21 Eylül 2018 tarihinden sonra İnternetten veya başka bir yöntemle başvuru yapılması mümkün değildir. Elektrik kesintisi, teknik arızalar veya İnternet hattınızın kesik olması vb. nedenlerle başvuru yapamama durumunda kalmamanız için başvurunuzu son günleri beklemeden yapınız. İnternetten başvuru süresi kesinlikle uzatılmayacaktır.”

Adaylar,  İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzunda açıklanan kayıt belgelerini hazırlayarak illerdeki AÖF bürolarına bizzat başvurarak kayıt yaptırabilir.

İnternet Başvuru ve Kayıt Kılavuzu ile Öğrenci Kılavuzuna www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Kılavuzlar bağlantısından veya http://aof.anadolu.edu.tr adresinden ulaşılabilir.

Aöf İkinci Üniversite Kayıt İşlemleri

11 Eylül 2018 Salı günü başlayıp, 20 Eylül 2018 Perşembe günü mesai saati bitiminde sona erecektir. Mazeretli kayıtlar 21 Eylül 2018 Cuma günü mazeretli olanların kayıtları yapılacaktır.

15 Eylül 2018 Cumartesi günü AÖF büroları kayıt işlemleri için açık olacaktır.

Adaylar, 11 – 21 Eylül 2018 tarihleri arasında illerde bulunan Açıköğretim Fakültesi bürolarına bizzat başvurarak kayıtlarını gerçekleştirecektir. Bu tarihler arasında mazeretleri nedeniyle kayıt yaptıramayanlar 21 Eylül 2018 tarihinde bizzat veya yakınları aracılığıyla başvurarak kayıt yaptırabilir. 21 Eylül 2018 tarihinden sonra mazeret beyan ederek kayıt yaptırmak isteyenlerin başvuruları kabul edilmeyecek ve kayıtları kesinlikle yapılmayacaktır. Posta ile kayıt yapılmaz.

Adaylar, ders transferi ve muafiyet işlemlerine ilişkin ayrıntılı bilgiye www.anadolu.edu.tr/acikogretim adresi Duyurular bölümünden ulaşabilirler.

2018 AÖF İkinci Üniversite Kayıt Ücretleri ?

Bu yıl ücretleri düşürebilmek amaçlı yapılan kitap vermek yerine internet üzerinden ders çalışabilme olanağı ile fiyatların düşük olacağı düşünülmektedir. Ancak sistem henüz açılmadığından bir fiyat bilgisi yoktur. İnternet üzerinden ders çalışabilmek için https://ekampus.anadolu.edu.tr/ adresinde ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Senin Yorumun ?

avatar
  Subscribe  
Bildir